Beylikdüzü Escort android programi indir

Sağlık Personelinin Geçici Görevi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Bu makale 2015-10-10 15:05:01 eklenmiş ve 1218 kez görüntülenmiştir.
CEMAL YAMAK

 

Sağlık Çalışanları önemli bir bölümü geçici görevli olarak çalışmaktadır.O nedenle Sağlık çalışanlarına Geçici görev hangi durumlarda verilir bu yazımda açıklamaya çalışacağım.

 

Geçici görevin verildiği durumlar; 

1-Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları önceden duyuru yaparak talepte bulunan personeli iller arası geçici olarak görevlendirebilmektedir.Talep olmaması halinde ise  re’sen de geçici görev verilebiliyor. Re’sen yapılan geçici görevlendirme süresi bir mali yılda iki ayı geçememektedir.

 

2- Turizm,  mevsimlik  işçi  çalıştırma,  ulusal  ve  uluslararası  boyutta  düzenlenen  büyük organizasyonlar, kitlesel nüfus hareketleri nedeniyle nüfusunda önemli ölçüde artış gösteren yerlere geçici görevlendirme yapılabiliyor.

 

3-Askerlik görevini yedek subay olarak yerine getirenlerin eşleri, askerlik süresince eşlerinin bulunduğu yere geçici olarak görevlendirilebiliyor.

 

 4-Zorunlu  yer  değiştirmeye  tabi  personel  olup  kadrosunun  bulunduğu  ilden  başka  bir  ile görevlendirilenlerin  ve  2547  sayılı Kanunun  38  inci maddesine  göre Bakanlık veya  bağlı  kuruluşlarında görevlendirilenlerin  eşleri,  görevlendirme  süresi  ile  sınırlı  olmak  kaydıyla  eşlerinin bulunduğu yere geçici olarak görevlendirilebiliyor.

 

5-Savaş, deprem, sel ve yangın gibi doğal afetlerin meydana geldiği yerlerde görev yapan personel; en az sekiz haftalık gebe, kendisinin veya birinci dereceden bir yakınının engelli  olduğunu  veya vefat  ettiğini  veya çocuğunun  beş  yaşından  küçük olduğunu  ya  da  ilköğretimde eğitim gördüğünü belgelendirmesi kaydıyla bu afetle ilgili bir defaya mahsus  olmak üzere afetin olduğu tarihten  itibaren  altı  ay  içinde  başvurması  hâlinde  talepte  bulunduğu  ile  altı  aya  kadar  geçici  olarak görevlendirilebiliyor.

 

6-Boşanma davası açan veya haklarında boşanma davası açılmış olanlar, durumlarını ilgili makamlarca verilen tedbir kararıyla belgelendirmeleri halinde, dava süresince anne, baba veya reşit çocuklarının dava açılma tarihinden önce ikamet ettiği veya D veya C hizmet grubu illere geçici olarak görevlendirilebiliyor.

 

7-Kamu Hastane Birliklerinde sözleşme imzalayan personelin eşleri, sözleşme süresi ile sınırlı olmak kaydıyla eşlerinin bulunduğu yere geçici olarak görevlendirilebiliyor.

 

8-Personelin herhangi bir suretle görevde olmaması, nüfus hareketleri gibi nedenlerle personele ihtiyaç  duyulması  hâlinde  Bakanlık  ile  bağlı  kuruluşları  kendi  birimleri  içinde;  A  hizmet  grubuna  dâhil illerden aynı veya alt hizmet bölgesinin A, B, C ve D hizmet grubu illerine, B hizmet grubuna dâhil illerden aynı veya alt hizmet bölgesinin B, C ve D hizmet grubu illerine, il içinde personel doluluk oranı yüksek olan birimlerden düşük olan birimlere geçici görevlendirme yapabiliyor. Ancak 5 ve 6 ncı hizmet bölgelerinin A ve B hizmet grubu illerinde görev yapan personel sadece 5 ve 6 ncı hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubu illerine geçici olarak görevlendirilebiliyor.

 

9-İl içinde yapılan geçici görevlendirme süresi her seferinde üç ayı ve bir mali yılda toplamda altı ayı geçemiyor.Ancak personelin talebi idarelerin uygun görmesiyle bu süre uzatılabilmektedir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD