Beylikdüzü Escort android programi indir

ALT BÖLGE TAYİNİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER


Bu makale 2015-03-06 14:19:23 eklenmiş ve 1605 kez görüntülenmiştir.
CEMAL YAMAK

ALT BÖLGE TAYİNİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Sağlık Çalışanlarının önemli bir bölümü dönem tayini ve eş durumu tayini hakkında bilgi sahibi iken tayin olanağının çok fazla olduğu Alt Bölge tayininden ya haberdar değil yada yeterince bilgi sahibi olmadıkları için yararlanamamakta.

Bu yazımda alt bölge tayini hakkında bilinmesi gerekenleri ve sağlık çalışanları tarafından sıklıkla sorulan soruları da cevaplamaya çalışacağım.

1.Alt Bölge tayini nedir?

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Nakil Yönetmeliği 81 ilimizi 6 Hizmet bölgesine ayırmıştır. Bu Bölgeler belirlenirken İllerin sosyoekonomik gelişmişlik düzeyi belirleyici olmaktadır. PDC doluluk oranına göre iller, her unvan ve branşta en yüksekten en düşüğe doğru A, B, C ve D olarak dört hizmet grubuna ayrılır. Doluluk oranı en yüksek ilk 20 il A, ikinci 20 il B, üçüncü 20 il C ve diğer iller ise D hizmet grubu olarak belirlenir

          2.Alt Bölge tayininden Kimler yararlanabilir?

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarında görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personeli yararlanabilir.

Bir mazerete dayalı olarak atanan personeller,Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının merkez teşkilatlarında çalışan bu sınıfa ait personel ile eğitim ve araştırma hastanelerinde görev yapan eğitim görevlisi, başasistan ve asistanlar bu haktan yararlanamaz.

 

3.Alt bölge tayini isteyebilmek için belirli bir çalışma süresine ihtiyaç var mıdır?

Alt bölge tayininde fiilen iki yıl çalışmış olma şartı aranmaz.PDC’nin uygun olması durumunda her zaman atama yapılabilir

4. İl içinde Alt bölge tayini istenebilir mi?

İl merkezinden ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinden belde ve köylere PDC ve kadronun uygun olması hâllerinde atama dönemine bağlı kalmaksızın atama yapılabilir. Ancak tabip ve uzman tabipler; ilçe, belde ve köylerden 1, 2 ve 3 üncü hizmet bölgesinde bulunan il merkezlerine atanamaz.

Bu yazımda Alt Bölge tayinleri hakkında bilinmesi gerekenleri  anlatmaya çalıştım.Çalışma hayatına ait hususları ve sizlerden gelen soruları bundan böyle bu köşede açıklamaya çalışacağım.Sevgiyle kalın…

 

      Cemal YAMAK

Sağlık Sen Aydın Şubesi

Şube Başkan Yardımcısı

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD