Beylikdüzü Escort android programi indir

Sağlık çalışanları dönüşümün merkezinde olmalı

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının, sağlıkta dönüşümün merkezinde yer alması gerektiğini belirtti.
Bu haber 2018-04-19 11:28:41 eklenmiş ve 778 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’de sağlık alanında devletin büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini belirten Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, yoğun iş yükünün sağlık çalışanlarını yıprattığını ve tükenmişlik sendromuna getirdiğini savundu. Sağlık çalışanlarının sorunları gözetilmeden gerçekleştirilecek dönüşümün yarım kalacağını öne süren Karaer, “Sağlık hizmetlerinde reformlar yapıldı. Şehir hastaneleri kuruluyor. Bu hastaneler son teknoloji ile donatılıyor. Bütün bunlar yapılırken, buralarda görev yapacak sağlık çalışanlarının talepleri dikkate alınmalı, sorunları çözüme kavuşturulmalı. Sağlık çalışanlarının hakkı olan yıpranma payı ve adaletli bir döner sermaye sistemi için gereken adımlar atılmalı. Sağlıkta dönüşümün birinci aşaması başarıyla tamamlandı, sırada ikinci aşama var. Sağlık çalışanları bu dönüşümün merkezinde yer almalıdır” dedi.

“Şehir hastanelerdeki teknoloji özel hastanelerde yok”
Şehir hastanelerinin özel hastanelerin neredeyse tamamında olmayan teknolojiyle donatılmakta olduğunu ve Aydın’da yapılacak olan şehir hastanesi projesinin de yakın bir zamanda hayata geçirileceğini kaydeden Karaer, “Şehir hastaneleri, vatandaşlarımıza 5 yıldızlı otel konforu sunuyor. Gelinen noktada şehir hastaneleri hem fiziki mekan itibarıyla hem de tıbbi teknoloji itibarıyla gerçekten özel hastanelerin neredeyse tamamında olmayan bir mükemmellikte yapılmış. Son sağlık teknolojisi, şehir hastanesine aktarılmıştır. Binanın yapısı ve hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde verilebilmesi için bu gerçekleştirdiğimiz ziyaret büyük önem taşıyor” diye konuştu.

ETİKETLER : Karaer; Sağlık çalışanları dönüşümün merkezinde olmalı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD