Beylikdüzü Escort android programi indir

Bir Buğday Tanesi okuyucu ile buluştu

Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan yazar Ali Tabakoğlu, "Bir Buğday Tanesi" adlı eserini okuyucularla buluşturdu.
Bu haber 2018-04-03 12:52:27 eklenmiş ve 88 kez görüntülenmiştir.

Her insanın bir şekilde bir yazarlık sıfatının olduğunu ifade eden Tabakoğlu, " Her kez  bir şeyler yazabilir veya dile getirebilir. İnsan yaşadığı ortamlarda şartların gerektirdiği biçimde duygu ve düşünceleri aktarabilir. Ben bu açıdan bakıyorum. Yıllar önce duygu ve düşüncelerimi gerek hece ölçülerine uyarak şiir, gerekse felsefi düşünceler doğrultusun da düz yazı olarak kitaplaştırmaya çalıştım. İlk kitabım "Bir Buğday Tanesi" olarak yayıma girdi. Kitabın başlığından da anlaşıldığı gibi yanıma bir miktar buğday tanesi aldım ve bir güvercin yanıma konarak elimden buğday tanelerini almasından esinlenerek yazdığım kitaba bir buğday tanesini başlık olarak seçtim. Yıllar öce rahmetli Cahid Külebi ile bir dostluğumuz ve söyleyişimiz oldu. Öğrencilik yıllarımda Mustafa Ekmekçi ile diyalog içerisindeydim. Emekli olduktan sonra da yazmaya devam ettim" dedi.


Hatay Dörtyol doğumlu olduğunu belirten Tabakoğlu,  kitap yazmakla  asıl amacının bir kültür mirası olarak eser bırakmak olduğunu ifade ederek, " İnsanlarımız okudukça daha çok bilinçleneceği gibi çevreye bakış açıları değişeceği inancını taşıyorum. Kitapları yazarken bazen saatlerce düşündüğümüz anlar oluyor. Ancak kalem elinde kağıda odaklandığın da  bir anda duygu düşüncelerini kağıtta döküyorsun. Zaman içerinde bakıldığında ortaya kendiliğinden bir eser ortaya çıkıyor.  Matbaa aşamasında  rekabet nedeniyle tanziminde, kapak ve editör bulmada sorunlar yaşanabiliyor. Ben istiyorum ki halkımız kitap okusun ve bilinçlensin. Bu gün halen kitap okuyanlarımız varsa bu daha önce aldıkları eğitim ve alt yapılarına borçludur. Günümüzde kitap okuma oranların da düşüşlerin yaşandığı kaydediliyor. Bu durum çok üzücüdür. Kitap okuma alışkanlıkların kazanılması için  gençlerin kitap okumaya teşvik edilmesi gerekir. Temennim tüm halkımızın bilinçlenmesidir. Hangi yazarın kitabı okunacaksa okunsun topluma okuma alışkanlığı kazandırılması için çaba gösterilmelidir. Dileğim silahlar yerine kalemler konuşsun, insanlarımızın yüzünde gülücükler solmasın. Türk halkı olarak misafirperver, çok iyimser ve fedakar bir toplumuz. Okumak ve anlamakla her şeyin aşılacağına inanıyorum. Hiç bir etki altında kalmayarak karşılıksız birbirimize saygı, sevgi duyarak birlik beraberlik içinde olmalıyız" diye konuştu.


"Pavli Köprüsü" ve "Söyleyemediklerim" adlı eserlerinin de yayımda olduğunu ifade eden yazar Ali Tabakoğlu, düzenlenen "Okuyucu- Yazar Buluşması" etkinliğinde yer aldığını belirtti.

ETİKETLER : Bir Buğday Tanesi okuyucu ile buluştu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD