Beylikdüzü Escort android programi indir

9 işletmeye 14 bin lira ceza uygulandı

Aydın Ticaret İl Müdürlüğünce geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde yapılan denetimlerde 9 iş yerine tespit edilen aykırılıklardan dolayı 14 bin 472 lira ceza kesildi.
Bu haber 2018-03-19 10:27:16 eklenmiş ve 318 kez görüntülenmiştir.

Aydın Ticaret İl Müdürlüğüne intikal eden tüketici şikayetlerinin 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği ve bu Kanuna dayanılarak Ticaret Bakanlığınca düzenlenen yönetmelikler, tebliğler ve genelgeler doğrultusunda incelenerek mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırılmasına çalışılıyor. Nüfus kayıt sisteminde tüketicinin kaydının diğer il veya ilçelerde bulunduğunun tespiti halinde tüketici şikayeti ilgili İl Müdürlüklerine veya İlçe Kaymakamlıklarına intikal ettirilerek, ilgili Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerinde sonuçlandırılması sağlanıyor.   
    Aydın’da Şubat ayı içerisinde Ticaret İl Müdürlüğüne ulaşan tüketici şikayetlerinin sayısı 11 adet olarak gerçekleşti. Bu şikayetlerin 8’i ayıplı mal ve hizmetleri kapsayan 3 adet sigorta sözleşmeleri, ikişer adet bilgisayar ve otomobil ile 1 adet mobilyadan oluşurken, 2’si işyeri dışında kurulan sözleşmeler ve 1’i abonelik sözleşmeleri şikayetlerini içerdi. İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığınca ay içinde 08 ve 21 Şubat 2018 tarihlerinde olmak üzere iki toplantı yapıldı. Söz konusu toplantılarda 10’u tüketici lehine ve 8’i tüketici aleyhine olmak üzere toplam 18 adet İl Hakem Heyeti kararı alındı. Ayrıca İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanı tarafından tüketici şikayetlerini incelemek üzere 7 bilirkişi ataması yapıldı.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında Efeler ve Nazilli ilçelerinde 15 işyerinde 42 üründe fiyat etiketi, garanti belgesi, tanıtma ve kullanma kılavuzu, satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi ve işyeri dışında yapılan sözleşmeler yönünden denetim yapıldı. Denetimlerde 8 firmada  satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi ve 1 firmada işyeri dışında yapılan sözleşmeler ile ilgili olarak 9 adet aykırılık tutanağı düzenlendi.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında bir işyerinde işyeri dışında kurulan sözleşmeler yönetmeliği kapsamında tespit edilen 4 aykırılıktan dolayı işyerine 13 bin 266 TL ve bir işyerinde satış sonrası hizmetler yönetmeliği kapsamında yapılan denetim sonucunda tespit edilen 1 aykırılıktan dolayı işyerine bin 206 TL olmak üzere 9 işyerine toplam 14 bin 472 TL idari para cezası uygulandı.

ETİKETLER : Aydın’da 9 işletmeye 14 bin lira ceza uygulandı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD