Beylikdüzü Escort android programi indir

TOBB Meslek Lisesi nitelikli eleman yetiştirecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 5 milyon 460 bin liraya Aydın ASTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde 24 derslikli TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptırdı.
Bu haber 2018-03-08 11:14:18 eklenmiş ve 391 kez görüntülenmiştir.

Aydın Sanayi Odası (AYSO) ve Aydın Ticaret Borsası (ATB) tarafından yapılan ortak basın açıklamasında; “Bu önemli yatırım; TOBB’ un  81 ilde Meslek Lisesi yapma kararı doğrultusunda, mesleki eğitimi teşvik etme ve mesleki eğitimin ne kadar önemli olduğunu ifade etmektedir. Bu sebeple, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyoruz.
ASTİM Organize Sanayi Bölgesi içinde, 23 dönümlük hazine arazisi ASTİM OSB Yönetiminin feragat etmesiyle  meslek lisesi alanı olarak kabul edilmiş ve  bu alanda 24 derslikli TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımının önü açılmıştır.


Aydın’ a kazandırılan TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yatırımını, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Aydın’daki 9 Oda- Borsayı temsilen gerçekleştirmiştir. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tüm söylemlerinde; TOBB tarafından gerçekleştirilen her konudaki çalışmaların merkezinde Oda- Borsaların olduğunu belirtmektedir. Dolayısıyla, ilimize kazandırılan TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilimizdeki tüm oda ve borsalarımızı ilgilendirmektedir.


Ayrıca, ASTİM Organize Sanayi Bölgesi içindeki, TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ilimizdeki imalat sanayinin talep ettiği nitelikte  öğrencilerin yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Bu sebeple meslek lisesinin ASTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından işletilmesi gündeme gelmiş ve  Sayın Valimiz tarafından da desteklenmiştir. 2018-2019 eğitim öğretim döneminde TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bu şekilde işletilmek üzere açılması; ilimiz ve bölgemiz için gelecek nesillerin mesleki eğitimi tercihinde ve  en iyi şekilde yetişmesinde örnek bir çalışma olacaktır. Bu talebimizi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun  12 Mart 2018 tarihindeki oda-borsa ziyaretlerinde ifade edeceğiz. İlimizdeki reel sektörün talep ettiği özellikteki  işgücünün yetişmesini sağlayacak TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin işletilmesinde oda ve borsalarımızın da önemli katkıları olacaktır. Bu tüm ilimizi ilgilendiren bir konu olup birlikte hareket edildiği taktirde başarılı olacağımıza inanıyoruz” denildi.

ETİKETLER : TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sanayiye nitelikli eleman yetiştirecek
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD