Beylikdüzü Escort android programi indir

Tarımsal öğretimin 172. yılı kutlandı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi tarafından Tarımsal Öğretimin 172’inci yılı nedeniyle düzenlen panel Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.
Bu haber 2018-01-12 12:50:00 eklenmiş ve 165 kez görüntülenmiştir.

 Moderatörlüğünü Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yaptığı Panele Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, Aydın Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mahmut Nedim Barış, sektör temsilcileri, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.
  ADÜ Tralleis Meydanında bulunan Atatürk büstüne Aydın Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mahmut Nedim Barış ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Kızılkaya’nın çelenk koymasıyla başlayan etkinlik Atatürk Kongre Merkezinde düzenlenen panel ile devam etti.


  Aydın Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mahmut Nedim Barış yaptığı açılış konuşmasında, Tarımsal Öğretimin 172’nci yılının kutlandığı bu günlerde her ülkenin tarımsal kalkınmasında ve ülke nüfusunun sağlıklı beslenmesinde tarımsal eğitim ve öğretimin özel bir yeri olduğunu ifade etti. Ziraat Mühendisleri Odası olarak meslektaşlarının sorunlarının çözümü konusunda projeler ürettiklerini ve raporlar hazırladıklarını belirten Barış, Ziraat Mühendislerinin de gelişen tarım teknolojilerine hazırlıklı ve donanımlı olmaları gerektiğini vurguladı.
  Açılış konuşmasının ardından panelistleri tanıtan Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Ziraat Fakültelerinde uygulanan eğitim sistemini ve bu sistemin geçmişten günümüze değişimini anlatarak daha önceki sistemlerde yaşanan hataları değerlendirdi.


  Panelde yapılan sunumda ziraat fakültelerinin mevcut durumu değerlendirilerek ülkemizdeki tarım öğretimimizin 1846 yılından itibaren gelişimi anlatıldı. Bununla beraber her geçen yıl farklı isimlerde ziraat fakültelerinin eğitime başladığı ifade edilerek temelde ziraat eğitimi verilmesine rağmen neden farklı isimler kullanıldığının anlaşılamadığı dile getirildi. Artan ziraat fakültesi sayısına rağmen ziraat fakültesi mezunlarının yeteri kadar istihdam edilemediğinden yola çıkılarak fakültelere kontenjan sınırlaması getirilmesi gerektiği kaydedildi.
  Katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, katkılarından dolayı panelistlere, ADÜ hediye paketi ve teşekkür belgesi verdi.

ETİKETLER : Tarımsal öğretimin 172. yılı ADÜ’de kutlandı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD