Beylikdüzü Escort android programi indir

Sağlık-Sen en çok kazanım elde eden sendika oldu

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Sağlık-Sen’in toplu sözleşme süreçlerinde en çok kazanım elde eden sendikası olduğunu belirtti.
Bu haber 2017-12-22 10:40:27 eklenmiş ve 112 kez görüntülenmiştir.

Sağlık-Sen’in 45 madde ile toplu sözleşme süreçlerinin en çok kazanım elde eden sendikası olduğunu kaydeden Baki Karaer, toplu sözleşmede 2018 ve 2019 yılında kazandığımız kazanımları şöyle açıkladı: “Kamu görevlilerinin 2018 yılının ilk altı ayı için yüzde 4, ikinci altı ayı için yüzde 3,5; 2019 yılının ilk altı ayı için yüzde 4, ikinci altı ayı içinse yüzde 5 oranında zam almasını, bunun yanında enflasyon oranının zam oranından fazla çıkması halinde enflasyon farkının ödenmesini sağladık. İcap nöbet ücretlerinin tüm sağlık çalışanlarına ödenmesi için düzenleme yapılması kararını aldırdık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda yaşlı, ağır engelli ve çocuklara hizmet veren yatılı kuruluşlarda görev yapanlara sosyal hizmet tazminatı olarak ilave 10 puan ek ödeme (101 TL) verilmesini sağladık. Yıpranma payı hakkındaki çalışmaların sonuçlandırılmasını karara bağladık.


 663 sayılı KHK’ya tabi sözleşmeli yöneticiler dâhil tüm çalışanların ayda 5 yılda 12 güne kadar olan yıllık izinlerinden ve süt izinlerinin tamamından döner sermayeden kesinti yapılmamasını sağladık. Yükseköğretim kurumlarındaki adaletsiz döner sermaye katsayıları ile ilgili çalışma yapılmasını ve neticelendirilmesini karara bağladık. 112 çalışanlarının almak zorunda oldukları eğitimlerde geçen sürelerinde döner sermaye ek ödemelerinin eğitim alanlarda yılda 10 gün için, eğitimi verenlerde yılda 20 gün için özellikli birim katsayısı üzerinden değerlendirilmesini sağladık” dedi.

“Tüm sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin artırılmasını sağladık” diyen Karaer, şöyle konuştu: “Döner sermaye tavan katsayısının 1.50’den 1.70’e çıkmasını, hizmet alanı kadro unvan katsayılarının artırılmasını sağladık. Adli Tıp Kurumu’nda ve üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık personelinin tavan katsayılarının 1.50’den 1.70’e çıkarılmasını sağladık. 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarına Nakdi Yemek Yardımı yapılmasını sağladık. Son olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızdan toplu sözleşme talebimiz olan 4/C'li personelin 4/B statüsüne geçirilmesinin müjdesini aldık. Vekil ebe hemşire, kamu dışı ASE ve ASPB’deki ek ders karşılığı çalışanların da kadroya geçmesi için mücadele edeceğiz. Sendikal mücadelemiz sadece toplu sözleşme masasında sürmüyor. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın çalışma koşullarını iyileştirme temelinde tüm yıla yayılan bir mücadele yürütüyoruz. Sürekli sahadayız. Sağlık politikalarının, sosyal hizmet politikalarının hem üyelerimiz hem hizmet alan insanlar için en doğru şekilde uygulanması için aktif bir mücadele süreci yürütüyoruz”

ETİKETLER : Karaer; Sağlık-Sen en çok kazanım elde eden sendika oldu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD