Beylikdüzü Escort android programi indir

Sağlıktaki yeni gelişmelerle iki hasta sağlığına kavuştu

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Kliniklerindeki yeni gelişmeler hastaların tedavilerinde kullanılmaya devam ediyor.
Bu haber 2017-12-21 13:42:00 eklenmiş ve 115 kez görüntülenmiştir.

ADÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağdaş Akküllü, hastaların rahatsızlıkları ve uygulanan tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. Akküllü, “Her yöntemin üstün olduğu ve eksik olduğu yanlar vardır. Biz Üniversitemizde bu yöntemleri hastaların özelinde, onlar için en uygun tedavi seçeneğini oluşturacak şekilde kullanabilmekteyiz. Hastanemize ciddi yakınmalara yol açan ileri derece aort kapak darlığı ile başvuran 72 yaşında Ayten Türkmen ile yine aynı hastalık nedeniyle yakınmaları artan yengesi 78 yaşında Şükran Gülgün, Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi ortak konsey toplantısında tedavi yaklaşımı açısından değerlendirildi. Ayten hanımın kapak hastalığının açık kalp cerrahisi yöntemi ile Şükran hanımın kapak hastalığının ise açık cerrahi operasyon riskinin yüksek olması nedeniyle TAVI ismi verilen anjiyografik yöntem ile değiştirilip yeni kapak takılmasına karar verildi” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Çağdaş Akgüllü, Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümlerinin dünyadaki güncel tedavi yöntemlerini yakından takip ederek hastalara şifa vermek için çabaladığını vurguladı. Akgüllü, TAVI adı verilen anjiyografik yöntem ile kapak değişiminin günümüzde açık kalp cerrahisi uygulanamayan, ameliyat sırası ve sonrasındaki hayati riskin çok yüksek olduğu hastalarda, ortak bir konsey kararı sonrasında uygulandığını belirtti. Akgüllü, Kardiyoloji Bölümünde bu yöntemin dünya standartlarında uygulandığını, Kalp Damar Cerrahisi Birimi ile sinerji içerisinde çalıştıklarını söyledi.

    Birer hafta arayla operasyona alınan hastalardan Şükran Gülgün, Kardiyoloji Bölümünde Doç. Dr. Çağdaş Akgüllü’nün liderliğini yaptığı TAVI yöntemi ile kapağı değiştirilerek şifa buldu. Ayten Türkmen ise, Kalp Damar Cerrahisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berent Dişcigil liderliğindeki ekip ile aort kapak değişimi ve koroner arter by-pass operasyonu aynı anda uygulanarak sağlığına kavuştu.

     Aynı hastalıktan farklı yöntemler ile sağlığına kavuşarak kurtulan hastalar ise, aynı gün taburcu olurken ADÜ Hastanesi, sağlık ekibi ve doktorlara şükranlarını iletti.

ETİKETLER : Sağlıktaki yeni gelişmelerle iki hasta sağlığına kavuştu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD