Beylikdüzü Escort android programi indir

Özel öğrenciler yeni okullarına kavuştu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde ihtiyaca cevap veremeyen Güzelköy Mahallesindeki Özel Eğitim Okulunun ilkokul bölümü Nazilli Merkeze taşındı.
Bu haber 2017-12-19 12:11:49 eklenmiş ve 103 kez görüntülenmiştir.

Bir katı atıl durumda bulunan Yeni Sanayi Mahallesindeki Süleyman Efendi İlköğretim Okulunun 2. katına taşınan öğrencilerin sınıf ihtiyaçlarını ise ilçedeki 4 özel rehabilitasyon merkezi karşıladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü de özel öğrencilere desteklerinden dolayı özel rehabilitasyon merkezlerinin yöneticilerine plaket vererek teşekkür etti.  


  Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Cihan Koçyiğit, ilçedeki engelli öğrenci sayısının artması ile birlikte mevcut devlet okullarının kapasitelerinin üzerinde öğrenciyi kaldıramadığı için yeni okul açtıklarını söyledi. İlçede özel öğrencilere rehabilitasyon hizmeti veren Özel İç Denge Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İlk Yorum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Evren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Özel Gülenyüzler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından yeniden restore edilerek tefrişi yapılan dört sınıf öğrencilerin kullanımına açıldı. NAZENDER’de kırtasiye ve boyama kitapları hediye ederek öğrencileri sevindirdi.


  Sıkışıklık giderildi
  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Latif Akgün ve Yılmaz Bilen’in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Güzelköy Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Ali İhsan Şahin, 3 aylık bir çalışmanın sonucunda bünyelerindeki İlkokulda eğitim gören öğrencileri Süleyman Efendi İlkokuluna taşıdıklarını ifade ederek, “Buraların hazırlanmasında maddi olarak bizlere çok destek veren rehabilitasyon müdürlerimize çok teşekkür ederim. Özellikle onların hazırlandıkları bu mekanları görmelerini istedik. Boş mekanlar çok bir anlam ifade etmiyor. İçini doldurduk. Çocuklarımızla ve öğretmenlerimizle daha iyi yerlere getirebilmek için bu bir başlangıç. Başlangıçta aksilikler olabilir, ama unutmayın her zaman sizin yanınızdayız” dedi.


  “Her şeyi devletten beklememeliyiz”
  Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Cihan Koçyiğit, ilçedeki engelli öğrenci sayısının artması ile birlikte mevcut devlet okullarının kapasitelerinin üzerinde öğrenciyi kaldıramadığı için yeni okul açtıklarını ifade ederek, “Nazilli'ye yeni bir eğitim öğretim ortamı sunmanın gururunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu fiziki ortamın hazırlanmasında bize maddi ve manevi destek sağlayan özel rehabilitasyon merkezlerimize çok teşekkür ediyorum. Devletimiz gerçekten eğitimle ilgili hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor. İhtiyaç duyduğumuzdan fazla kaynağı devletimiz bize sağlamakta. Ama eğitim o kadar çok geniş alanı olan bir hizmet alanı ki, sadece devletimize bırakarak sadece devletimizden bekleyerek sağlıklı ve verimli bir şekilde yerine getirmemizde mümkün değil. Yerelde siz değerli arkadaşlarımızın destekleriyle bu atıl durumda olan ilkokulumuzun 4 sınıfını özel eğitim dersliği haline getirdik. Çok sıkışık vaziyette olan ve 7 ilçeye hizmet veren Güzelköy’deki Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulumuzu da gruplar halinde ayırarak ilkokul kısmını buraya taşıdık. Biz bu çalışmaları Milli Eğitim müdürlüğü ve şube müdürlerimizin rehberliğinde el birliğiyle yaptık. Süleyman Efendi Okulumuzun boş atıl durumda olan sınıflarını da değerlendirmiş olduk. Burada eğitim veren öğretmenlerimize ve eğitim alacak olan özel öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
  Konuşmaların sonunda dört kurum müdürüne plaket verildi ve ardından sınıflar gezilerek öğrencilere hediyeleri verildi.

ETİKETLER : Özel öğrenciler yeni okullarına kavuştu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD