Beylikdüzü Escort android programi indir

Sağlık çalışanlarının çalışma koşulları iyileştirilmeli

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, her geçen gün büyüyen sağlık sektöründe çalışanların göz ardı edilmemesi ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.
Bu haber 2017-12-14 10:30:31 eklenmiş ve 139 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’de vatandaşın sağlık hizmeti alımı ve memnuniyetinin 2002 yılından günümüze büyük bir artış gösterdiğine işaret eden Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, buna karşın sağlık çalışanlarının istihdam ve çalışma koşulları konusunda sıkıntılar yaşandığını savundu. Sağlık çalışanlarının çalışma hayatlarının yeterince zor olduğunu belirten Karaer, bu durumun çalışanların memnuniyetsizliğine ve motivasyon düşüklüğüne yol açtığını kaydederek; “Kamu personelleri içerisinde 24 saat hizmet veren birkaç meslek grubundan birisi de sağlık çalışanlarıdır. Çalışan güvenliği ve hakları kapsamında sağlık çalışanlarının çalışma hayatlarının da iyileştirilmesine yönelik uygulamaların ivedilikle başlatılması ve bu süreçte kararlı olunması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

    24 saat hizmet verilen laboratuar, acil servis, radyoloji, evde bakım hizmetleri, gezici sağlık hizmetleri ve 112 acil sağlık hizmetlerinde neredeyse hiçbir güvenlik önleminin alınmadığını ifade eden Baki Karaer, bu konuda çalışanların da güvenliğinin ön planda tutulmaması gerektiğini vurguladı. Sağlıkta hizmet alımının yılda yüzde 2’lerden, yüzde 9’lara, hasta memnuniyetinin ise yüzde 30’lardan, yüzde 74’lere çıktığını hatırlatan Karaer,  “Sunulan hizmet, sağlık hizmetlerinin de bütçesini büyütmüştür. Ancak, bu büyüyen bütçe, hizmet sunumunu gerçekleştiren ve hastaların memnuniyetini artıran sağlık çalışanlarına yansımamaktadır” diye konuştu.

“Sağlık çalışanları göz ardı edilmemeli”
Sağlık sektörünün en önemli parçası olan sağlık çalışanlarının göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çizen Karaer, şöyle konuştu: “Sağlık personelinin çalışma şartlarının iyileştirilmesine yönelik yapılacak işlemler nedeniyle karşılaşılan maliyetler toplam sağlık finansmanı içerisinde çok büyük bir yer kaplamayacağı bilinmelidir. Bu maliyetler hasta güvenliği ihlalinde yaşanacak olan maliyetlerin yanında oldukça küçük bir miktar olacaktır. Geliniz hasta güvenliği ve sağlık finansmanıyla ilgili düzenlemelere çalışanlarımızın özlük haklarını iyileştirmekten ve yeterli istihdam ve çalışma koşullarını sağlamaktan başlayalım”

ETİKETLER : Karaer; Sağlık çalışanlarının çalışma koşulları iyileştirilmeli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD