Beylikdüzü Escort android programi indir

Cumhurbaşkanı emrederse Filistin’e yürürüz

Sivil Toplum Hareketi Derneği Nazilli İlçe Başkanı Muhammed İkbal Yiğit, “Gittiği her yere felaket götüren İsrail’in Filistin halkına zulmünü şiddetle kınıyor, akıttığı Filistin kanına dur demek için Sayın Cumhurbaşkanımızdan ‘Filistin’e yürüyün’ emrini bekliyoruz” dedi.
Bu haber 2017-12-11 12:43:31 eklenmiş ve 198 kez görüntülenmiştir.

Sivil Toplum Hareketi Derneği Nazilli İlçe Başkanı Muhammed İkbâl Yiğit, yaptığı yazılı basın açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Milletler kendi iradelerini kullanarak egemenliklerini ayakta tutarlar. Filistin halkı kendi iradeleri ile yıllardır İsrail tarafından işgal edilen öz vatanlarında adeta parya olarak yaşıyorlar. Yazıktır ki bu duruma dünyada Türkiye’den başka ses çıkaran ve ciddi bir tavır sergileyen ülke yoktur. Yıllar önce rahmetli Necmettin Erbakan’ın ön görüsü ile İsrail’in devlet merkezini Kudüs’e nakletmesinden bahsederken işte tam da bu zamanları kast ederek bir öngörüde bulunmuştur. Erbakan, yarın aynı planların Anadolu üzerinde de oynanacağını söylemiştir. Peki, dünya buna sessiz kalırken ABD’nin bu şımarık tavrı karşısında bu ümmetin aynı paydalarını paylaşanlar neden ciddi bir tavır içerisine girmezler.” dedi.


  “Bu coğrafya Türkiye’ye mi güveniyor?”
  Yiğit açıklamasının devamında, “Bu coğrafya Müslümanların yoğun olarak yaşadığı yerlerdir. Bu ülkeler Anadolu’nun kapısını muhafaza eden ülke olarak Türk milletinin vazifesini hakkıyla yerine getirmesine güvenerek mi bu çekinceli tavrı sergilemektedirler. Eğer biz Anadolu kapısını muhafaza etmez isek bu kâfir güruh bu ümmetin üzerine fiili olarak çöreklenecektir. Yıllardır sömürerek uzaktan yaptıklarını fiili olarak da icra edeceklerdir. ABD’nin son yaptığı da bunun kanıtıdır. Artık İsrail o kadar fütursuzdur ki dünyanın polisliğine soyunmuş (ki gittiği her yere felaket götürdüğünü bilmeyen kaldıysa şaşarız) ABD’yi arkasına alarak dünyaya kafa tutmaktadır. Kimdir İsrail? Bir avuç ve şımarık insan topluluğundan başka nedir? Kan akıtmaktan başka hangi insani icraatına şahit olduk? İsrail Filistinli kardeşlerimizin kanını akıtmaya devam ederken biz artık duramayız.” dedi.


  “Cumhurbaşkanımızdan emir bekliyoruz”
  Yiğit son olarak, “Reis-i Cumhurumuz bize “Yürüyün Filistin’e” dese emin olun, biz gençler ardımıza bile bakmadan evladı ıyal demeden yürüyüp gitmeye hazırız. Bizim bir davamız var ve bu dava neyi gerektirirse yapmak da boynumuzun borcudur. Sivil Toplum Hareketi olarak vazifeye hazır olduğumuzu ve Filistinli kardeşlerimizin her daim yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Devlet büyüklerimizin bir emri ile neler yapabileceğimizi kanıtlamış bir toplumda bunu belirtmek abesle iştigal olarak görülebilir, lakin vazifemiz hem uyanık kalmak hem de uyandırmaktır” dedi.

ETİKETLER : Yiğit; Cumhurbaşkanı emrederse Filistin’e yürürüz
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD