Beylikdüzü Escort android programi indir

Aydın’da 'Geleceği Yazacak Kadınlar' eğitimleri başladı

TOBB ve Turkcell ortaklığında Mayıs ayı başında hayata geçen, Aydın oda ve borsaları ile TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde gerçekleşecek olan “Geleceği Yazacak Kadınlar” projesinin mobil teknoloji eğitimleri başladı.
Bu haber 2017-06-13 17:07:50 eklenmiş ve 210 kez görüntülenmiştir.

10-11 Haziran’da Android 201 konusunun anlatıldığı eğitim, AYTO eğitim salonunda gerçekleştirildi. 17-18 Haziran’da Android 301 ve 8-9 Temmuz’da Android 401 konularının anlatılacağı eğitimler de yine AYTO Eğitim Salonunda gerçekleştirilecek.
  Projeye seçilen kadınlara, yazılım ve Android mobil uygulamalar konularının anlatıldığı eğitimlerde, kadınları yazılım konusunda donanımlı hale getirerek, bu alandaki istihdam kapasitelerini ve girişimciliklerini arttırmak amaçlanıyor.

  İlk gün yapılan eğitimin ardından görüşlerini aldığımız TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, “TOBB’a bağlı Aydın Oda ve Borsaları olarak bu güne kadar kadın üyelerimiz için geliştirdiğimiz projelerle kadının ekonomik hayatın içerisinde yer almasının ne kadar önemli olduğunu birçok kez ortaya koymuştuk. Şimdi, ulusal ölçekte gerçekleşen ve Türkiye’nin iki önemli kurumu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Turkcell işbirliğiyle hayata geçen Geleceği Yazacak Kadınlar Projesi’nin ilk eğitimini Oda binamızda gerçekleştirdik.

Toplam 3 etapta gerçekleşecek eğitimler sonucunda inanıyorum ki Aydınlı kadınlarımız geliştirecekleri başarılı projelerle öncelikle kendi ekonomilerine ardından Aydın Ekonomisine önemli katkılar sunacaklardır. Aydın Ekonomisinin Aktörleri olarak kadın üyelerimize her zaman pozitif ayrımcılıkla yaklaşmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle bir kez daha belirtmek istiyorum ki daha çok kadının ekonominin başat aktörü olarak ekonomik hayatın içine girmesi Aydın için itici bir güç olacaktır” dedi.

ETİKETLER : Aydın’da “Geleceği Yazacak Kadınlar” projesi eğitimleri başladı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD