Beylikdüzü Escort android programi indir

NTO Başkanı Arslan’dan AK Parti Aydın milletvekillerine sitem

Nazilli Ticaret Odası (NTO) Başkanı Nuri Arslan, Aydın milletvekillerinin seçim bölgelerine olan ilgisizliği ile hükümetin gündeme getirdiği ‘Üretim Reform Paketi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Arslan, “Ne zaman oy lazım o zaman geliyorlar” dedi.
Bu haber 2017-06-06 12:57:14 eklenmiş ve 203 kez görüntülenmiştir.

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Aydın milletvekillerinin seçim bölgelerine olan ilgisizliği ile hükümetin gündeme getirdiği ‘Üretim Reform Paketi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başta AK Partili milletvekilleri Mehmet Erdem, Mustafa Savaş ve Abdurrahman Öz’ü hedef alan sözlerini sitem dolu cümlelerle dolduran Arslan, muhalefet partisi milletvekillerine de yüklendi. AK Partili milletvekillerinin görev süresinin 4. Yılında sadece 1 ya da 2 defa Nazilli Ticaret Odasını ziyaret ederek sorunlarını dinlediğinden yakınan Arslan, muhalefet partilerinin bunu bile yapmadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı; “Nazilli’de bugüne kadar vekillerimizin gelip sorunlarımızı sorduğu 1 ya da 2 keredir. Biz 4 senedir başkanlık yapıyoruz. Neredeyse dönemimiz bitmek üzere, 4 senede 2 kere gelip ne sorununuz var diye soran vekilimizi maalesef göremedik. İktidardan yine 1 ya da 2 kere gelmişlerdir fakat muhalefetten hiçbir vekilin gelip sizin derdiniz sorununuz nedir, bizler bunun için Ankara’da gerekli çalışmaları yapalım gibi bir cümle duyamadık.  Ne zaman oy lazım o zaman geliyorlar ki biz o zaman da göremiyoruz muhalefeti. Eee peki ona gelmiyorsunuz, buna gelmiyorsunuz da siz sorunlara nereden bu kadar vakıfsınız? Sendikalara gelmiyorsunuz, muhataplardan bilgi almıyorsunuz, bu sorunların çözümü ya da sorun noktasında neye göre karar veriyorsunuz” dedi.

Hükümetin üzerinde çalıştığı ve başta CHP olmak üzere bazı kesimlerce hedef tahtasına konulan 77 maddelik Üretim Reform Paketi hakkında görüşlerini dile getiren Nuri Arslan, ayrışmalara neden olan paketin yatırımcıların önünü açacağı yönünde. Konuya ilişkin düşüncelerini dile getiren Arslan, söz konusu paket ile ilçede yüzde 20’lik bir etki sağlanacağını belirtti.

 

“NE GETİRİP NE GÖTÜRDÜĞÜ İNCELENSİN”

 

Nazilli’de marjinal arazilerin olduğuna dikkat çeken Arslan, “Zamanında insanlar dedesinden, babasından kalan arazileri içinde zeytinlik olmamasına rağmen zeytinlik vasfı adı altında yazdırmış.” diyerek şunları kaydetti;

 

“Bu durumu kanunla düzeltmek lazım. Bunun tespiti yapılabilir. Mevcut ağaçları kestirmezsiniz ama ağaç olmayan yerlerde cins değişikliği yapılabilir. Bir de kamu yararı var. Yer altında milyar dolarlık rezerv üstündeki zeytin ağaçları yüzünden mi kalacak? Ne getirip ne götürdüğünün incelenmesi lazım. Büyük ihtimalle yeni kanunda düşünülen o. Valiliklerde belirlenen komisyon marifetiyle firma ve işletmeler müracaatları yapar.  Getirisi ve götürüsü göz önüne alınarak bunlara karar verilebilir. Zeytin ağaçları gerekirse taşınır. Amacımız ağaçları yok etmek değil ama ekonominin önünde engelse bunların çözülmesi lazım. Biz bu kanunun sanayicinin önünü açacağını düşünüyoruz. Ülke üreterek büyür. Tüketerek büyütemeyiz. Şehrin merkezinde kalmış, artık sanayileşmenin sınır noktasında olan, organize ve küçük sanayilerin sınırında zeytinlik var. İlerleyemiyorsunuz, alanı büyütemiyorsunuz. Başka yere de taşıyamıyorsunuz. Bence o zeytin ağaçlarını taşıyarak başka bir arazide yaşatacaksınız ya da o ağaçların 3 katı ağaç dikme zorunluluğu getireceksiniz.

 

NAZİLLİ’DEKİ SANAYİCİ NASIL BÜYÜYECEK?

 

Nazilli’nin en büyük sorunlarından birinin sanayinin büyümesi için gerekli alanların bulunmaması olduğunu söyleyen Arslan, “İlçenin üst kısmı zeytinlik, alt tarafı tarım arazisi. Kesinlikle ne zeytinlikte bir şey yapabiliyorsunuz ne de tarım arazisinde. Peki sanayici nasıl büyüyecek. Şimdi bizim ülkemiz tarımla mı, sanayiyle mi bir noktaya gelecek. Biz ikisiyle de büyümek istiyoruz. Eğer böyle olacaksa marjinal arazilerin güncellenmesi lazım. Bir sürü tarıma elverişli olmayan arazi var. Fakat tapuya gittiğinizde tarım arazisi olarak geçiyor. Yerinde güncelleme yapılmamış. Haritanın başına oturur da araziyi görmezseniz, şartları incelemezseniz, yaptığınız işlerde hatalar çıkar.” diyerek Nazilli bölgesinde birçok yatırımcı olduğunu fakat gerekli yatırım alanlarının yokluğundan kaynaklı sıkıntılar yaşandığını dile getirdi. 

 

“MADENLER DOĞAL ZENGİNLİĞİMİZ”

 

“Bizim gibi bir sürü işletme olduğuna inanıyorum. Nazilli genelinden bahsediyorum. Sorumluluk sahamızdaki ilçeler olan Kuyucak, Karacasu, Bozdoğan, Yenipazar, Buharkent gibi ilçelerde de durum aynı. Sanayi alanının açılabilmesi için de bunlarda düzenleme yapılması lazım. Belli kesimlerin niye bu kadar rahatsız olduğunu ben anlamıyorum. Marjinal araziler var onlar tespit edilsin. Bu zeytinliklerin hepsini keselim, sökelim de sanayi alanı yapalım demiyoruz biz. Fakat bu insanlara da bir yer gösterilmesi lazım, biz yatırım yapıp büyüyeceksek böyle olmalı.” diyen Arslan şunları kaydetti:

 

“Madenler bizim doğal zenginliklerimiz. 1 ağaç karşılığında 3 ağaç dikeceksin diyorlar, bu çok zor çözülecek bir sorun değil. Eğer üreticiye hiçbir getirisi yoksa söküyor zeytin ağacını başka bir ağaç dikiyor. Kimse ne yapıyorsunuz diye sormuyor. Ne zaman ki ruhsatlı bir iş yapmaya giderseniz bu karşınıza o zaman çıkıyor. Birçok sektörde imara açılmış bir sürü zeytinlik var. Şehir sıkıştıysa büyümek zorunda ve belli şeylerden fedakarlık etmek zorundayız. Bir kısım ağaçların kesilmesi gerekiyorsa taşıma ile farklı alanlara taşınabilir.”

ETİKETLER : NTO Başkanı Arslan’dan AK Parti Aydın milletvekillerine sitem
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD