Beylikdüzü Escort android programi indir

Aydın İHH Suriye'deki kimyasal saldırıyı lanetledi

İnsani Hak ve Hürriyetleri (İHH) öncülüğünde Aydın'da düzenlenen etkinlikle Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan kimyasal saldırı lanetlendi. Adnan menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü kütüphane önünde gerçekleştirilen etkinliğe sivil toplum örgütleri de destek verdi.
Bu haber 2017-04-05 18:46:17 eklenmiş ve 362 kez görüntülenmiştir.

 ADÜ'de yapılan açıklamayı İHH Aydın Şubesi sözcüsü Yasemi Sarıçiçek okudu. Altı yıldır Suriye'de işlenen insanlık dışı katliamlarda yaklaşık bir milyon insanın hayatını kaybettiğini ve katliamların artarak devam ettiğini belirten Yasemi Sarıçiçek "Karanlık batı ruhunun icadı kimyasal silahlar dün İdlib'te çoğu çocuk onlarca insana ölüm kustu. Bu katliamda Rusya, ABD, İran başta olmak üzere emperyalist batı, katil Esed'in suç ortaklarıdır. Aç gözlü emperyalist işgalciler, insanlık düşmanı muhterisler, hainler, kalleşler...

İnsanlarımız ve şehirlerimiz sizin kirli ellerinizle perişan oldu. Dedeleriniz Endülüs'te soykırım yaptı ve siz Haçlı artıkları, Saraybosna'da soykırıma yeltendiniz, Beyrut yaralandı, Kahire vuruldu, Kudüs esir, Gazze hapis, Şam yandı, Bağdat perişan, Basra harap, Halep düştü. İslam medeniyetinin tüm şehirlerini, tüm değerlerini, camilerini, köprülerini, hanlarını yaktınız, yıktınız, işgal ettiniz, esir aldınız. İki yüzyıldır, etimizi koparır gibi kopardınız şehirlerimizi tarihin kalbinden. O kadim şehirlerde yaşattığımız insanlığı, huzuru, mutluluğu, kardeşliği, medeniyeti vurdunuz, talan ettiniz. Artık gözlerimizin içine baka baka İslam coğrafyasında kardeşlerimizi katledişinize sessiz kalmayacağız. Artık bizi Endülüs'süz, Halep’siz, Şam’sız, Hama’sız, Musul’suz, Kudüs'süz, Kerkük’süz bırakıp İstanbul’u yakma girişimlerinize seyirci kalmayacağız. 

Kadınlarımıza, yaşlılarımıza ve çocuklarımıza uzanan o kirli ellerinizi kırmaya ahdettik. Bilinsin ki bizim kitabımızda zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur! Bu coğrafyada döktüğünüz her damla kanın, zulmettiğiniz her mazlumun hesabını soracağız sizden! İdlip’te insanlık suçu işleyen, hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği yöntemlerle masum sivilleri katleden zalim rejim ve emperyalist destekçileri bilin ki, vekalet savaşlarınızı yürüten taşeron örgütlerinizle de, Halep’i, İdlib'i kan gölüne çeviren paralı köpeklerinizle de ve siz kuklacı emperyalistlerle de hesaplaşacağız" ifadelerine yer verdi.

ETİKETLER : Aydın İHH Suriye'deki kimyasal saldırıyı lanetledi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD