Beylikdüzü Escort android programi indir

Bilgisayarlar dumanlı ve kirli havayı sevmiyor

İnsan hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelen bilgisayarların iyi ya da kötü durumunun sahibine de yansıdığı belirtildi
Bu haber 2016-08-19 11:26:18 eklenmiş ve 437 kez görüntülenmiştir.

 Günümüzde her işin artık bilgisayar ve internet ile yapıldığını ve bilgisayardan daha fazla verim almanın insanın işlerini hem kolaylaştırıp zaman kazandırdığını belirten Erdoğan Çetinkaya , “Her alet ve edevatın kendine göre kullanım koşulları varsa bilgisayar ve benzeri cihazların da daha uzun ömürlü ve verimli olması için bir takım kullanım koşulları var. Toz ve kirli hava buna sigara dumanı da dahil kirli ortam bilgisayarın sağlığı için de tehlikeli. Bu nedenle kullandığınız bilgisayar ve elektronik aletleri usulüne uygun olarak periyodik aralıklarla temizleyin. Bunun yanında bilgisayarın bulunduğu ortamın hava kalitesi de cihazı etkileyen unsurlar arasında yer alıyor” diyerek bilgisayar ve internetin durumunun kullanıcıya yansıdığını belirtti.


  Bilgisayarın bakımının yanında bilgisayarı doğru kullanmanın da önemli olduğunu belirten Tekniker Hanife Akgül, bilgisayar yanlış kullanımda insanın sağlığının olumsuz etkilendiğini belirtti. Akgül, “Sağlığı korumak için göz ile ekran arasındaki mesafe 60 cm olmalı. Göz ile ekran arsındaki açı 20 derece olmalıdır. Yazılı bir metinde kopya yazılacaksa, metin dik bir şekilde ekranın yanında ve düzeyinde olmalı, odada fazla ışık olmamalı. Loş ortam bilgisayar kullanımı için iyidir. Her bir saatte on dakika ara vererek gözler dinlendirilmeli, yüz su ile yıkanmalıdır. Bilgisayarın arkasında en fazla 60 walt’lı bir lamba olmalıdır. Yiyecekler arasında yoğurt ve kalsiyum içeren yiyecekler bulunmalıdır. Bunun yanında bilgisayar başında çalışırken yemek yenilmemeli. Klavyelerin en büyük düşmanı her zaman için küçük kırıntılardır. Oturuş şekli de bilgisayar kullanımında önemlidir” dedi.

ETİKETLER : Dumanlı ve kirli havayı bilgisayar da sevmiyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD