Beylikdüzü Escort android programi indir

İngiliz turistten otel personeline miras

Kuşadası Korumar Hotel De Luxe Hotel'de 52 kez tatil yapan İngiliz turist Charles George Courtney, mirasının bir kısmının otel personeline bırakılmasını vasiyet etti. Courtney'in ismi her zaman kaldığı odanın kapısına yazıldı.
Bu haber 2016-07-25 10:37:18 eklenmiş ve 477 kez görüntülenmiştir.

 Kuşadası ve Ege Bölgesi'nin en köklü otellerinden biri olan Korumar Hotel De Luxe çalışanlarına, otelin devamlı misafiri olan ve 2014 yılında ülkesinde vefat eden İngiliz bir misafir miras bıraktı. İngiliz Charles George Courtney, Kuşadası Korumar Hotel De Lux'un ilk hizmete girdiği 1990 yılından beri eşiyle birlikte yılda en az iki defa tatil yaptığı Korumar Otel'e eşinin 2009 yılında vefat etmesinin ardından da gelmeye devam etti ve 2014 yılı Mayıs ayında 52. tatilinden döndükten bir süre sonra vefat etti. Doktorlarının sağlık sorunları ve ilerleyen yaşı nedeniyle uçağa binmemesini tavsiye etmesine rağmen Courtney, otel çalışanları ve uzun yıllardır aynı tarihlerde Korumar Otel'de buluşup birlikte tatil yaptığı Avrupa'nın farklı ülkelerinden gelen tatil arkadaşları ile vedalaşmak için son kez geldi. Otel çalışanlarının ve diğer otel misafirlerinin Charlie diye hitap ettikleri Courtney, ülkesine döndükten iki ay sonra vefat etti. Charles George Courtney, yasal mirasçısı olan yeğenine vefatından sonra evinin satılmasını ve satıştan elde edilen paranın bir miktarının Korumar Otel'de uzun yıllardır çalışan veya emekli olmuş, kendisinin belirlediği personellere dağıtılmasını vasiyet etti.


  Otel personeli ve diğer otel misafirleri tarafından çok sevilen Charlie'nin şakacı, sevecen ve sürprizlerle dolu bir kişi olduğunu belirten otel çalışanları, gelen miras haberiyle vefatından iki yıl sonra bile Charlie'nin sürprizlerine devam ettiğini ve kendilerini çok duygulandırdığını belirttiler.
  Korumar Otel Genel Müdürü Tacettin Özden, ilk günden beri yüzde yüz misafir memnuniyeti ilkesi ile çalıştıklarını ve bunun neticesinde 20, 30, 40, hatta Charlie gibi 52 defa tatil için Korumar Otel'i seçen devamlı misafirlerinin olduğunu belirtti. Özden, bu devamlılığın en önemli etkenlerinden birinin personelin çok büyük bir kısmının uzun yıllardır Korumar Otel'de çalışıyor olması ve bunun sonucunda hizmet kalite standardını devamlı üst seviyede tutabilmek olarak belirtti.

  "Charlie'nin hatırası yaşayacak"
  Korumar'da hali hazırda çalışan ve hatta Korumar'dan emekli olan personel ile dünyanın birçok ülkesinden gelen devamlı misafirlerin bir aile gibi olduğunu, Charlie'nin de "Korumar Ailesi" ismini verdiği bu ailenin manevi babası olduğunu söyleyen Özden, her zaman kaldığı odanın kapısına ismini yazarak Charlie'nin hatırasını yaşatmaya devam ettiklerini belirtti.

ETİKETLER : İngiliz turistten otel personeline miras
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD