Beylikdüzü Escort android programi indir

Aydın teknokentine kavuşuyor

Adnan Menderes Üniversitesi'nde (ADÜ) kurulması planlanan teknokent için yapılan lisans başvurusu Bakanlar Kurulu kararıyla onaylandı.
Bu haber 2016-05-14 13:11:15 eklenmiş ve 542 kez görüntülenmiştir.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Teknokent için uzun zamandır yapılan çalışmaların sonuçlandığını ve en kısa sürede hizmete girmesi için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi. Teknokentlerin önemine değinen Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, üniversitenin teknokent ile birlikte üniversiteler arası başarı sıralamasının olumlu anlamda değişeceğini ve hak ettiği yere teknokentle birlikte ulaşacağını ifade etti. Üniversite - sanayi işbirliğinde en önemli adımların teknokentler aracılığıyla atıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Bircan, “Teknokentin ilimizin ekonomik kalkınmasında lokomotif olacağını vurguladı. Teknokentte faaliyet gösteren vergi mükellefi şirketlerin yazılım ve Ar-Ge'ye dayalı faaliyetlerinden elde ettikleri kazançların, 31 Aralık 2023 tarihine kadar gelir ve kurumlar vergisinden muaf olacağını kaydeden Prof. Dr. Bircan, “Teknopark’ta çalışan araştırmacı, yazılımcı ve Ar-Ge personelinin bu görevleri ile ilgili ücretleri de her türlü vergiden muaftır” dedi.

  Rektör Prof. Dr. Bircan, öğretim elemanlarının Üniversite Yönetim Kurulu'nun izni ile yaptıkları araştırmaların sonuçlarını ticarileştirmek amacı ile teknokentte şirket kurabileceğini, kurulu bir şirkete ortak olabileceğini veya bu şirketlerin yönetiminde görev alabileceğini söyledi. Prof. Dr. Bircan, bu vesileyle akademik bilginin ticari bir ürüne dönüşeceğinin altını çizerek teknokentin ADÜ’ye, Aydın’a ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.
  UYGUN BİR ÇALIŞMA ORTAMI

  ADÜ Merkez Kampüs'te kurulması planlanan teknokent, 32 bin 610 metrekare alana kurulacak. Teknokentler, yeni fikir ve buluş sahiplerinin başarılı olabilmeleri için büyük ve küçük şirketlerin, yeni girişimcilerin ve akademik personelin iyi tasarlanmış uygun bir çalışma ortamı sunan bir yaşam ve yerleşim yerinde bir araya gelerek üniversite ve sanayi işbirliği sağlayan bir sistem olarak tanımlanıyor. Ayrıca teknokent; bilim ve teknoloji alanındaki buluşları ve gelişmeleri girişimciler ve bilim adamları aracılığıyla, sanayi alanına aktarmak için bir araç olarak görülüyor.

  ADÜ’nün önderliğinde kurulacak teknokent, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına zemin hazırlayarak üniversite - sanayi işbirliğinde adımlar atılmasında etkin ve itici bir güç olacak. Bununla beraber ulusal ve uluslararası yatırımcıların aynı çatı altında çalışılabilmesine imkân sunulacak.

ETİKETLER : Aydın teknokentine kavuşuyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD