Beylikdüzü Escort android programi indir

Karaer: 'Doğu Türkistan’ın sesini duyun'

Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, dünyadaki tüm toplumların Doğu Türkistan’da yaşanan zulme karşı kayıtsız kalmaması gerektiğini belirtti.
Bu haber 2015-07-01 15:28:38 eklenmiş ve 866 kez görüntülenmiştir.

 Dünyanın gözü önünde Çin tarafından Doğu Türkistanlılara yapılan katliam ve zulümleri protesto eden Baki Karaer, “Öncelikle dünya mağdurlarının umudu olan ülkemizin bütün kurumları başta olmak üzere, uluslararası insan hak ve örgütleri ile kuruluşlarını göreve davet ediyoruz. Oruç tutmanın yasak olduğu, başını örten kadınların işkence ve katliamlara maruz kaldığı Doğu Türkistanlı kardeşlerimize karşı dünyanın sessizliğini ve vurdumduymazlığını da en basit ifadesiyle kınıyor, vicdanlarının sesine kulak verip, bu zulme ve katliama dur demelerini bekliyoruz. Memur-Sen olarak, geçtiğimiz yıl Çin Büyükelçiliği önünde iftar yaparak, baskıcı tutumundan dolayı Çin’i protesto ederken, Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin sesini duyurmuş ve haklı davalarında yanlarında olduğumuzu haykırmıştık. Değerler sendikacılığının bir gereği olarak, insanlığın ortak vicdanına tekrar sesleniyor, insanlık dışı bu uygulamalara son verilmesi çağrısında bulunuyoruz. Her canlının yaşama hakkı bulunduğunu ve yaşama hakkının kutsallığına inanıyoruz. Çin’deki köpek katliamını protesto için ayağa kalkan sözde hümanistleri ve sözde örgütleri, Doğu Türkistanlıların yaşadıkları karşısında sessizliklerini ibretle izliyoruz. Hayatını kaybeden, zulme uğrayan, işkence gören Müslüman olunca, dili tutulan sözde insan hakkı savunucularının ikiyüzlülüklerini ilk defa görmüyoruz” dedi.
  KATİL ÇİN, TARİHTE YERİNİ ALACAK
  Filistin ve Suriye’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalanların Bosna’daki ihanetlerini de unutmadıklarını kaydeden Karaer, “Bu sebeple, öncelikle Müslüman ülkeler ve İslam İşbirliği Teşkilatı olmak üzere, ülkemizdeki bütün sivil toplum örgütlerini, iktidar ve muhalefet partilerini bu konuyu siyaset üstü görerek, sorunun çözümü için, Çin’e ‘dur’ demeye davet ediyoruz. Duyarsızlık ve sessizliğimizle zalimlere cesaret vermek yerine, tepkimizle, protestolarımızla onların vahşetini dünyaya duyurarak, insanlığın vicdanını harekete geçirmeliyiz. Çin devletine çağrımız; Derhal Doğu Türkistan’daki baskıcı uygulamalarından vazgeçmesi ve oradaki kardeşlerimizin can, mal ve namus güvenliğini sağlamasıdır. Bölgeye gitmek isteyen uluslararası gözlemci ve yardım kuruluşlarına engel olmamasıdır. Baskı, işkence ve katliamlarına devam ettikçe, Çin ‘Katil Çin’ olarak tarihte yerini alacak, hem insanlığın vicdanında, hem de mahşerde mahkum olacak, yaptıklarının hesabını veremeyecektir” diye konuştu.

ETİKETLER : Karaer: “Doğu Türkistan’ın sesini duyun”
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD