Beylikdüzü Escort android programi indir

Çiftçilerin ecrimisil sorunu çözüldü

ydın Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Hazine arazilerinde ecrimisil ödeyerek tarım yapan çiftçilerin yapılan yeni düzenleme ile artık desteklemelerden faydalanabileceğini belirtti.
Bu haber 2018-07-09 15:59:09 eklenmiş ve 137 kez görüntülenmiştir.

Başkan kendirlioğlu,  çiftçilerin bugünden itibaren 18 Kasım 2018 tarihine kadar Milli Emlak müdürlüklerine kira sözleşmesi başvurusu yapması gerektiğini belirtti.  
  Aydın’da binlerce çiftçinin yıllardır bekleyen bir sorunun daha çözüme kavuştuğunu belirten Aydın Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, “Ecrimisil ödeyerek üretim yapan çiftçimiz desteklerden yararlanamıyordu. Yapılan yeni düzenleme ile bu kapsamdaki çiftçilerimiz Hazine ile kira sözleşmesi yaparak ÇKS’ye kayıt olabilecek. Bu işlemden sonra da desteklerden yararlanabilecek. Yıllardır Hazine arazilerinde ecrimisil ödeyerek tarımsal üretim gerçekleştirmesine rağmen, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kaydolamadıkları için çiftçilerimiz devletin sağladığı desteklerden yararlanamıyordu. Bu konuda Genel Başkanlığımız uzun süredir mücadele veriyordu. Yapılan girişimler sonucu Hazineye ait arazilerini ecrimisil ödeyerek tarımsal amaçla geriye dönük en az 3 yıl kullandığı, 31 Aralık 2017 tarihinden önce tespit edilen çiftçilerimiz, bu imkanlardan yararlanabilecekler.

Çiftçilerimiz, Hazine ile kira sözleşmesi yaparak ÇKS’ye kayıt olabilecek, tarımsal desteklerden, düşük faizli kredilerden, tarım sigortalarından yararlanabilecek. Bu araziler için, çiftçilerimize, kira sözleşmesi yapmak şartıyla ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden 10 yıla kadar doğrudan kiralama hakkı da verildi. Çiftçilerimiz, yükümlülüklerini yerine getirmeleri halinde, 10 yılın sonunda, isterlerse kira sürelerini uzatabilecek veya doğrudan araziyi satın alabilecekler” diyerek çiftçilerin bugünden itibaren 18 Kasım 2018 tarihine kadar, Milli Emlak müdürlüklerine kira sözleşmesi başvurusu yapması gerektiğini belirtti.

ETİKETLER : Ecrimisil sorunu çözüldü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD