Beylikdüzü Escort android programi indir

Dünya Pamuk Komitesi'nden Türk pamuğuna övgü

Dünya pamuk üreticileri arasında ikinci sırayı alan Türkiye’nin tek araştırma enstitüsü olan Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü, 2020 yılında yapılacak olan dev organizasyona hazırlık yapıyor. Hazırlık kapsamında Nazilli’ye gelen Dünya Pamuk Komitesi yöneticileri, Türk pamuğuna övgüler yağdırarak, üretimde ve kalitede dünya ikincisi olan genetiği değiştirilmemiş tek pamuğun Türk pamuğu olduğunu vurguladı.
Bu haber 2018-07-05 13:58:44 eklenmiş ve 199 kez görüntülenmiştir.

Uluslararası Pamuk Tavsiye Komitesi yöneticileri, pamuk üretiminde dünya devi olan Amerika’dan Nazilli’deki enstitüye ziyarete geldi. 2020 yılında İzmir’de yapılacak olan Dünya Pamuk Araştırmaları Konferansı’na Ekonomi Bakanlığı, Ege İhracatçıları Birlikleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ev sahipliği yapacağı belirtildi. Konferans öncesi hazırlıklarını sürdüren Komite Üyeleri, Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsünü gezerek Müdür Mustafa Koray Şimşek’ten bilgi aldı ve konferansla ilgili yapılacakları değerlendirdi.

  Örnek enstitü
  Uluslararası Pamuk Tavsiye Komitesi (ICAC) Teknik Bilgiler Bölümü Başkanı Keshav Kranthi, Türkiye’deki tek pamuk araştırma enstitüsü olan ve 84 yıldır faaliyetini sürdüren enstitünün çalışmalarının tüm dünyada örnek olduğunu belirtti. Kranthi ayrıca dünyadaki genetiği değiştirilmeden üretilen tek pamuğun da Türk pamuğu olduğunu, hem üretimde hem de verimlilikte dünya ikincisi olduğunu vurguladı.


  ICAC İcra Direktörü Kai Hughes de 2020 yılında yapılacak olan konferansta ilk kez bir Türk bürokratın ev sahipliği yapacağını belirtti. Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü Müdürü Mustafa Koray Şimşek, ziyaret ve konferans hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  "Dünya Pamuk Araştırmaları Konferansı 2020 yılında İzmir’de yapılacak. Ekonomi Bakanlığımız, Ege İhracatçıları Birlikleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız ev sahipliği yapıyor. Bu konferans bütün dünyadaki pamuk araştırmacılarını bir çatı altında yaptıkları çalışmaları dillendirilmesi açısından hem ülkemiz açısından hem de tüm dünya açısından çok önemli bir konferans. 2020 yılında bu konferansın başkanlığını bir Türk bürokratımız yapacak. Şu açıdan da çok önemli; tekstil sanayimiz çok güçlü, birçok katma değer üreten bir sanayi kurulu. Bu çerçevede tekstil sanayimizin, üretimimizin de reklamı yapılmış olacak. Önümüzdeki yıllardan itibaren gayri safi milli hasılaya daha fazla katma değer üretmesini beklemekteyiz. Dünyada genel anlamda genetiği değiştirilmiş pamuklarla üretim yapılmakta ama bizim ülkemizde genetiği değiştirilmemiş pamuk çeşitleriyle üretmeye devam etmekteyiz. Bu bizim için bir dezavantaj değil. Dünyada genetiği değiştirilmemiş pamukları üreten ülkeler arasında en yüksek verimi biz alıyoruz. Genel sıralamada ise çok iyi bir durumdayız"

ETİKETLER : Dünya Pamuk Komitesi'nden Türk pamuğuna övgü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD