Beylikdüzü Escort android programi indir

Aydın MHP, itirazını İl Seçim Kurulu’na taşıdı

MHP İl Teşkilatı tarafından Aydın’da Milletvekilliği Genel Seçimleri için oyların yeniden sayılması yönündeki ilçe seçim kuruluna yapılan itiraz reddedilince bu kez İl Seçim Kuruluna itirazda bulundu.
Bu haber 2018-06-28 20:00:32 eklenmiş ve 236 kez görüntülenmiştir.

MHP il ve ilçe yöneticileri, belediye başkanları ile partililer, İl Seçim Kurulu’na itirazda bulunmadan önce  adliye önünde toplanarak basın açıklamasında bulundu. İtiraz öncesi Efeler 2. Seçim Kurulu’nun itirazla ilgili yaptığı toplantının tutanağını basınla paylaşan Deniz Depboylu, ilçe seçim kurulunun yaptığı toplantı ve aldığı kararın usulen hatalı ve şaibeli olduğunu iddia etti.
 

Depboylu açıklamasında, “24 Haziran’da gerçekleşen 27. Dönem Milletvekilliği Genel seçimleri sonucunda Aydın’da MHP olarak almış olduğumuz seçim sonuçlarına karşılık il genelinde tüm ilçe seçim kurullarımıza itirazda bulunduk. Gerçekleştirdiğimiz itiraz başvuruları neticesinde bazı ilçe seçim kurullarımızca tarafımıza olumsuz cevaplar tebliğ edilmiştir. İlçe seçim kurulları tarafından yapılan toplantılar ve aldıkları kararlarla ilgili olarak, özellikle Efeler 2. Seçim Kurulu’nun yaptığı toplantı ve aldığı karar usulen hatalı ve şaibelidir. Karar beşe iki oyla, oy çoğunluğuna bakılarak verilmiş ve sandıkların tekrar açılması, oy pusulalarının kontrolü için kurul üyeleri sandıkların bulunduğu bölüme gönderilmiştir. İki memur oyların bulunduğu kata giderken ne olduğu, kimlerle irtibat kurduğu merak konusudur. Zira kendileri tekrar toplantı salonuna dönerek fikirlerini değiştirdiklerini beyan etmişler ve tekrar eden oylamadan sonra itirazımız 4’e karşı 3 oyla reddedilmiştir. Bütün bu tespitlerimiz Genel Merkezin Hukuk İşlerinden sorumlu avukatımız Levent Çağlancı başkanlığında on kişilik avukat heyetimiz, İl Başkanımız Burak Pehlivan, ilçe başkanlarımız ve yönetim kurullarımızda görev almış arkadaşlarımız ve tarafımca defalarca kontrol edilmiştir. İl Seçim Kurulu’da süresi içerisinde itirazımızı yaptık. İl Seçim Kurulu’nca verilecek yanıt olumsuz olursa hakkımızı Yüksek Seçim Kurulu’nda arayacağız. İsteğimiz oy pusulalarının tamamının kontrol edilerek hak ihlallerinin engellenmesidir. Haklının hakkını alacağını ümit ederek sonuna kadar hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Verilen oylar Aydınlıların milli iradesidir” diye konuştu.


  MHP Genel Merkez Hukuk İşlerinden sorumlu avukatı Levent Çağlancı ise Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de Aydın’daki gelişmeleri yakından takip ettiğini, İl Seçim Kurulu ile YSK’dan oyların tekrar sayılmasına ilişkin karar alınmaması halinde hukuki mücadele başlatacaklarını dile getirdi.
  Basın açıklamasına, MHP Milletvekili Deniz Depboylu, İl Başkanı Burak Pehlivan, MHP Hukuk işlerinden sorumlu avukatı Levent Çağlancı, Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Emre Özbey, Efeler İlçe Başkanı Mesut Gümüş, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’da katıldı.

ETİKETLER : Aydın MHP itirazını İl Seçim Kurulu’na taşıdı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD