Beylikdüzü Escort android programi indir

Yabancılar Aydın'da gayrimenkule yatırım yapıyor

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 yılı Mayıs ayı Konut Satış İstatistiklerini yayımladı. Aydın ve ilçelerinde konut satışları 2018 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,1 oranında artarak 3 bin 32 oldu.
Bu haber 2018-06-22 13:41:30 eklenmiş ve 130 kez görüntülenmiştir.

Bu satışların bin 403’ü ilk satış, bin 629’u ikinci el satış olarak gerçekleşti. Konut satışlarında İstanbul’un yüzde 16.8 oranı ve 20 bin 61 konut satışı ile en yüksek paya sahip olurken, Aydın ise Türkiye genelinde yüzde 2,5’lik payla 8. sırada yer aldı.  

    TUİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ’ın yaptığı açıklamaya göre, Aydın’da ipotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,2 oranında azalış göstererek 891 oldu. 891 ipotekli satışın 382’si ilk satış, 509’u ikinci el satış olarak gerçekleşti. Aynı dönemde Türkiye genelinde ise 36 865 konut ipotekli satış sonucunda el değiştirdi. Türkiye genelinde toplam konut satışları içinde ipotekli satışın payı yüzde 30,8 olurken bu oran Aydın ili için yüzde 29,4 olarak gerçekleşti.

  Aydın’da diğer konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13 oranında artış göstererek 2 141 oldu. Bu satışların bin 21’i ilk satış, bin 120’si ikinci el satış olarak gerçekleşti. Aynı dönemde Türkiye genelinde ise 82 bin 790 konut diğer satış sonucunda el değiştirdi.
 
Yabancılara yapılan konut satışları yüzde 70 arttı
 Kuşadası ve Didim gibi iki önemli turizm merkezine sahip Aydın ilinde Mayıs ayında yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 70 oranında artarak 85 oldu. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Mayıs ayında ilk sırayı 854 konut ile İstanbul aldı. İstanbul ilini sırasıyla 595 konut satışı ile Antalya, 141 konut satışı ile Bursa, 108 konut satışı ile Yalova izledi.
 
Emlakçılar memnun
  Bu arada, Kuşadası’nda emlakçılık yapan Metin Ergün ve Hakan Yazıcı, emlak piyasasında artan yoğunluğunu değerlendirdi. Alınan kararlar ile emlak piyasasında hareketlilik başladığına dikkat çeken Ergün ve Yazıcı, seçimlerin ardından emlak piyasasında büyük bir hareketlilik beklediklerini ve bunun yabancılara konut satışına da yansıyacağını söylediler.

ETİKETLER : Yabancılar Aydın'da gayrimenkule yatırım yapıyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD