Beylikdüzü Escort android programi indir

Karaer; Memnuniyetin gerçek mimarı sağlık çalışanlarıdır

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, “Sağlık hizmetlerindeki memnuniyetin gerçek mimarı sağlık çalışanlarıdır” dedi.
Bu haber 2018-05-02 10:06:53 eklenmiş ve 1005 kez görüntülenmiştir.

Üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının özellikle ekonomik anlamda pek çok sorunlarının bulunduğunu ifade Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, “Bu konuda özellikle üniversiteler maddi anlamda yeniden yapılandırılmalı ve üniversitelere maddi destek verilmeli. Üniversite hastanelerinin yapısal, işletme, finansal ve çalışan sorunlarını ele alan analizimiz yayınlandı. SASAM Enstitümüzün uzman ekibi tarafından hazırlanan analizimizde sorunların tespitlerini ve çözüm önerilerini konu edindik. Özellikle bu yayınımız ilgili kurumlar tarafından baz alınmalı ve üniversite hastanelerindeki sorunların çözümü için gerekli adımlar bir an önce atılmalı” şeklinde konuştu.

Personel İstihdamı Artırılmalı
Torba yasa hazırlığı olduğunu hatırlatan Baki Karaer, nöbet ücretlerinin yeniden yüzde 50 artırımla ödenmesi taleplerini bakanlığa ilettiklerini dile getirdi. Sağlık alanındaki personel yetersizliğine de değinen Karaer, “Personel çok yetersiz, arkadaşlarımızın canı çıkıyor artık. Sağlıktaki memnuniyetin gerçek mimarları sağlık çalışanlarıdır. Sağlık-Sen Genel Merkezi’nin ‘Artık 6, 7, 8 binli alımlar yaparak değil, 30, 40, 50 binli alımlar yaparak bir an önce personel istihdamı sorununu çözün’ talebini Bakanlık kulak verdi. 36 bin sağlık çalışanı alınacak. Hekim sayılarıyla birlikte son açıklamaya göre 55 bin sağlık personeli alınacak ki bu sayı, son yıllardaki en yüksek personel alımı olacak. İnşallah bu şekilde 3-4 defa personel alımıyla istihdam sorunu kalkmış olacak ve sağlık çalışanlarımızın da iş yükü azalacak. Nitelikli, kaliteli sağlık hizmetinin verilmesine katkı sunulmuş olacak” şeklinde konuştu.

ETİKETLER : Karaer; Memnuniyetin gerçek mimarı sağlık çalışanlarıdır
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Aydın Gündemini Belirleyen Haber Sitesi-Aydin Haberleri
© Copyright 2013 Aydın Gündem Yazılım Ekibi. Tüm hakları saklıdır. Bu site haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
AYDIN GÜNDEM
Özlem Çerçioğlu
Aydın Belediyesi
Kuşadası
Nazilli
SPOR
Galatasaray
Beşiktaş
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
IŞİD