Yeni Üyelik Oluştur


Bir kullanıcı adı seçin


Yukarıda belirttiğiniz eposta adresinizi tekrar girin

Üyeliğimi Oluştur

×
Üye Girişi

Giriş Yap

×
HAVA DURUMU
 • AYDIN
 • 36°C
 • Sıcak
 • İSTANBUL
 • 32°C
 • Parçalı Bulutlu
 • IZMIR
 • 36°C
 • Açık
PİYASALAR
 • Dolar :
 • Euro :
 • Altın :
 • 2,1145
 • 2,8350
 • 88,41
 • CHP DİDİM'DE KAMACI'SIZ OLMAZ..

 • CHP Genel Merkezi, Mümin Kamacı’yı yok sayıp Didim’de seçim kaybetmeyi göze alamaz. CHP’nin adayı Mümin Kamacı’dır.

 

 • 2013-10-29 / 18:12:45
 • 0 Yorum
 • 1306 Kez Okundu
 • Punto:
  A
  A
  A

 

Didim CHP’de bir bardak suda fırtına estiriliyor…

Belediye Başkanlığı hevesi için yanıp tutuşanlar,

Eleştiri oklarını Didim’in sempatik yüzü Mümin Kamacı’ya dikmiş, ileri geri eleştiriyorlar..

 

Tek amaçları var,

 

Mümin Kamacı değil de kendileri CHP’nin adayı olmak…

 

Neymiş?

 

Mümin Kamacı’yı başarılı bulmuyorlarmış…

 

Hiç heveslenmeyin;

Hangi şartlarda olursa olsun,

Mümin Kamacı, CHP’nin Didim’de belediye başkan adayıdır.

 

 

Akıl var mantık var.

CHP Genel Merkezi, Mümin Kamacı’yı yok sayıp Didim’de seçim kaybetmeyi göze alabilir mi?

 

Alamaz..

 

Çünkü, 2009 Mart ayındaki seçimlerde yüzde 49,9 oy almış bir belediye başkanından vazgeçip yeni bir adayla maceraya atılmaz.

 

Beğenirsiniz beğenmezsiniz 2014 yılındaki seçimde CHP’nin adayı Mümin Kamacı’dır. Dere geçilirken at değiştirmek de pek adetten değildir.

 

Mümin Kamacı, Didim’de her iki kişiden birinin oyunu almış bir isimdir.

Kamacı, bu oyu sevgi ekerek kazanmıştır.

 

İki dönem önce sağ oyların hakim olduğu Didim’de CHP’nin başarı çıtasını yukarılara taşımış, sempatisi ile de CHP’nin vazgeçemeyeceği bir isim haline gelmiştir.

 

Bunlar bilinmesine rağmen, varsa yoksa dertleri Mümin Kamacı.

Hele siz bir Mümin Kamacı’yı Didim’de aday yapmayın da görün sonucu.

CHP bu gün için Didim’de güçlü bir parti haline gelmişse bunda en çok emeği ve payı olan isim Mümin Kamacı’dır; CHP’nin Didim’de temel taşı, olmazsa olmazıdır.

 

* * *

 

CHP’nin Kamacı ile birlikte Didim’deki aday adayı sayısı 5’tir.

 

Mehmet Soysalan Aydın Büyükşehir Adayı Özlem Çerçioğlu’nun benimsediği, desteklediği isimdir. Nedense Özlem Çerçioğlu Mümin Kamacı’nın aday olmasını istemiyor.

 

Neden istemiyor? Sebebi bellidir.

 

Mümin Kamacı CHP’ye hakim güçlü bir isimdir. Didim’de yeniden seçilirse Mümin Kamacı’ya her istediğini yaptıramaz, güdümüne alamaz. Çerçioğlu istiyor ki; kendisine hayır demeyecek isimler olsun. Bunun örneği Kuşadası’nda da, Nazilli’de de… Kuşadası’nda seçilmiş belediye başkanı Esat Altıngün’ü istemiyor. Nazilli’de de güçlü bir isim olan CHP Örgütünün benimsediği isim olan Cavit Yenipazarlı’yı…

 

Özlem Çerçioğlu, bulanık suda balık avlamaya çalışıyor.. Yanlış yapıyor.

 

Bir diğer aday adayı Akbük Belediye Başkanı M. Erçin Sandalcı…

 

Akıllı bir siyasetçi olsa Mümin Kamacı gibi güçlü bir isim karşısına çıkıp siyaset sahnesinden kendini sildirmek için uğraşmazdı. Akıllı olsa, CHP Genel Merkezi’nin Mümin Mamacı’dan vazgeçemeyeceğini bilirdi. Akıllı siyasetçi olsa, Mümin Kamacı’nın ellerini 2009 yılında olduğu gibi tutar havaya kaldırır, Büyükşehir Yasası kapsamındaki Didim Belediyesi’nde Mümin Kamacı’nın sağ kolu olurdu. Yaşı da genç, 5 yıl içinde Kamacı’nın yanında iyice pişer sonrasında Kamacı’nın veliahtı olarak yerini doldururdu.

 

Murat Kalaycı’ya gelince…

 

Düne kadar babası ile birlikte Mümin Kamacı’nın etrafında pervane olurken şimdi ne oldu da bir anda karşısında rakip oldu dersiniz!?

Bu sorunun cevabını varın siz bulun…

 

 

* * *

 

CHP Genel Merkezi kimin ne olduğunu biliyor.

 

Mümin Kamacı Didim’in vizyonunu değiştiren, arı gibi çalışan bir belediye başkanıdır. Güler yüzü ile de halk nezdinde sempatisi çoktur.

 

Didim için önem taşıyan projeleri hayata geçiren Belediye Başkanı Mümin Kamacı, halktan aldığı büyük destek ile İlçeye “Altın bir dönem” yaşatmaya devam ediyor.

 

Belediye Başkanlığı’nda çıraklık ve kalfalık dönemlerini geçiren Mümin Kamacı ustalık döneminde de hizmetlerine devam edecektir.

Didim'in çehresini değiştirmeye yönelik çalışmalarına hızla devam eden Belediye Başkanı Mümin Kamacı, İlçenin turizmdeki ağırlığını iyiden iyiye hissettirmek, daha modern, daha çağdaş bir Didim'i yaratmak için çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.

 

Yönetime geldiği 10 yıla  yakın zamanda yaptığı çalışmalarla Didim'deki alt yapı ve kentsel sorunların büyük bir bölümünü çözüme kavuşturan Mümin Kamacı, Turizm kenti ilan edilen ilçeye yakışır bir kent kimliği ve bilincinin yerleşmesini de sağlayan isimdir.

 

Kamacı, Didim’de alt yapıyı tamamlayan isimdir. Arıtma tesisleri Türkiye’de 13. sırada Katı Atık tesisleri de 17. sırada yer almaktadır. 30 yıl sorunsuz bir alt yapı yaratmıştır. Çevreye duyarlılığı ise herkesçe malumdur. Didim Belediyesi çevreye duyarlı, turizm kentine yakışır şekilde yürüttüğü çevresel çalışmalarla Çevre ve Orman Bakanlığı'nın 81 il ve bağlı ilçelerde düzenlediği “En Çevreci Belediye” ödülü yarışması kapsamında Aydın'da birincilik, Türkiye'de üçüncülük ödülünü Mümin Kamacı sayesinde almıştır.

 

Yol çalışmalarında da oldukça başarılıdır. Alt yapısı tamamlanan Didim’de 2004 yılından bu yana kentsel dokuya yönelik önemli çalışmalar yapılmış, sistemli bir şekilde hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda, ilçe merkezinde ana güzergahları oluşturan Atatürk ve İnönü Bulvarları ile Cumhuriyet, Kurtuluş ve Park Caddelerinin modern turizm kentine yakışır düzenlemeleri yapılmış, sinyalizasyon sistemleri oluşturulmuş, yağmur suyu kanalları bitirilmiş, kentsel doku zenginleştirilmiştir.

 

Mümin Kamacı’nın, çalışmalarını büyük bir rahatlık içinde yürüttüğü gözlemleniyor. Başkan Kamacı, göreve geldikleri andan itibaren Didim'in geleceğine yön verecek plânlı bir yol haritasını önlerine koyarak adım adım zorlukların üstesinden gelmiştir.

 

Didim Belediyesi’ni halkla, sivil toplum ve resmi kurumlarla sosyal bir uzlaşı içinde yöneten Mümin Kamacı, “şeffaf belediyecilik” anlayışını en iyi uygulayan belediye başkanlarından birisi olmuştur.

 

İlk 5 yıllık çalışmalarla önce Didim'in vizyonunu değiştiren sonra tüm yollara, alt yapıya, park ve bahçelere, sosyal projelere el atarak Didim’in adını her alanda dünyaya duyurmayı başaran Mümin Kamacı, ilçeye “altın dönemini” yaşatacak bilgi ve tecrübe birikimine de sahiptir. Aynı zamanda Didim'in Dünya kültür mirasının en önemli merkezlerinden biri olduğunun bilinci ile 3000 yıllık kültür mirasına stratejik plânlarla sahip çıkan bir belediye başkanıdır.

 

Mümin Kamacı, siyasi felsefesinin başına “Önce İnsan” sloganını esas alarak Didim’de inkar edilemeyecek hizmetler üretmiştir. Yönetim anlayışının odağı; çağdaş ve yaşanabilir bir kent yaratmak, toplumsal mutluluk ve huzuru sağlamak olmuştur. Her kesimden insanı kucaklayan insan sevgisiyle topluma hizmet eden Mümin Kamacı, “insan merkezli kentsel ve toplumsal kalkınma için” büyük çaba harcayarak bu günlere gelmiştir. Didim Belediyesi’nin kapılarını halka ardına kadar açık tutan Mümin Kamacı, “her kesimin sesi” olmuş ve böylelikle CHP’yi Didim’de birinci parti yapmıştır.

 

CHP Didim’de oy oranını yüzde 50’ye dayandırmışsa bundaki en büyük pay Mümin Kamacı’nındır. Halkın ve bizim gördüklerimizi CHP Genel Merkezi görmüyor mu ki, Kamacı’dan vazgeçip bir başka ismi Didim’de aday yapsın.

Hiç kimse heveslenmesin, CHP’nin Didim Belediye Başkan Adayı Mümin Kamacı’dır.

 

Herkes buna şimdiden hazırlıklı olsun.

Etiketler

 • Yorumlar
 • Yorum Yap
 • Şuanda 1. sayfadasınız, toplamda yorum sayfası var.
  Şuan 0 - 0 arasındaki içerikleri görüntülüyorsunuz ve toplam 0 içerik var.

  « İlk
  « Geri
  ileri »
 • Yorumunuz


  Yorumunuz

  Gönder

ARŞİV
ANKET